KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14176244
nr 1417 6244
Ejnar Kohlmann
(1888-1968), Finland
Oljemålning, Signerad, hus. Olja på pannå, 24x31cm, yttermått inklusive ram: 39x47cm
Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 6 september 2021
kl 18:07:20
100 kr
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
Ejnar Kohlmann
Läs mer om Ejnar Kohlmann
Lis Husberg (f. 1920)